Kolorowo, sportowo, bajkowo – tak było na Miejskim Rozpoczęciu Wakacji w niedzielę 26 czerwca. Do zabawy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli nie trzeba było nikogo namawiać.

Na imprezie zjawiły się tłumy mieszkańców Stalowej Woli i okolic. Każdy znalazł coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się animacje i warsztaty z Muzeum Regionalnym, segregacja na wesoło z Wydziałem Gospodarki Odpadami, występ teatrzyku „Milolka” czy animacje z MDK. Uczestnicy mogli też wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Zabawą w gotowanie, treningu z Kaito, kiermaszu książek i w wielu turniejach sportowych i konkursach z nagrodami.

Nie lada atrakcją dla najmłodszych były bajkowe postaci, które można było spotkać na każdym kroku. Do świata fantazji przenieśli zgromadzonych też radni miejscy. Bajki w ich wykonaniu przyciągnęły wielu słuchaczy.

Dużym zainteresowaniem dzieciaków cieszyła się też piniata wypełniona po brzegi słodkościami. Czarownica Agnieszka przygotowała dla dzieci trzy takie niespodzianki. Do tego darmowa wata cukrowa, popcorn i dmuchańce. Czego chcieć więcej?

Największe oblężenie jednak przeżywały odkryte baseny. Nie ma co się dziwić, bo pogoda sprzyjała w niedzielę miłośnikom wodnych szaleństw. Dodatkową atrakcją był nowy wodny tor przeszkód i zjeżdżalnia w kształcie słonia dla najmłodszych.

Imprezę z pomocą dzieci uroczyście otworzył Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem. – Cieszymy się, że tak wiele osób korzysta z atrakcji, które przygotowaliśmy. Wszystko to dla małych mieszkańców i ich rodzin. Dlatego też przekazujemy głos tym najmłodszym – powiedział prezydent. – Otwieramy miejskie wakacje! – wykrzyczały dzieci.

Atrakcje zaczęły się już od rana. Od 10.00 można było bowiem wziąć udział w Rowerowej Grze Miejskiej „Bajkowe stacje”. O 14.00 natomiast ulicami miasta przejechała Rowerowa Masa Krytyczna. Barwne postaci z bajek dołączyły do masy, której przewodniczył prezydent, tworząc kolorowy korowód.

Imprezę zorganizowały władze Stalowej Woli wraz z MOSiR-em, ale do pomocy włączyły się także wszystkie miejskie instytucje: Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Miejski Zakład Budynków, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Administracji Budynków i Miejski Zakład Komunalny.

P1260516 DSC_0377 P1260501 P1260503 P126050836 1 34