5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego
w Stalowej Woli odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu o Odnawialnych Źródłach Energii pn. „Ekoenergia wokół nas„. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z powiatu stalowowolskiego, a jego głównym celem było upowszechnianie wiedzy ekologicznej oraz wzmacnianie postaw obywatelskich przyjaznych środowisku.

Konkurs składał się z trzech kategorii: Kategoria I polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej wraz z plakatem prezentującym temat OZE, kategoria II miała na celu przygotowanie fotoreportażu dotyczącego OZE oraz Kategoria III w której uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

W konkursie udział wzięło 5 szkół w tym Gimnazjum Katolickie ze Stalowej Woli, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum w Lipie, Gimnazjum w Turbii oraz uczniowie klas I ZSP nr 3 w Stalowej Woli.

Z każdej kategorii jury wybrało najbardziej interesujące prace, które zostały nagrodzone. Nagrody ufundowane zostały przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli oraz TAURON Wytwarzanie S.A. Odział Elektrowni w Stalowej Woli.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !

DSC_0824 DSC_0829 DSC_0834 DSC_0839