25 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się podsumowanie wakacyjnych zajęć dla dzieci pn. „Lato w bibliotece 2017”.

Tematyka tegorocznych zajęć opierała się na znanych polskich legendach takich jak Smok Wawelski, Syrenka Warszawska czy toruńskie pierniki. Dodatkowo w takcie zajęć dzieci poznawały kultury z całego świata w tym między innymi japońskie, wietnamskie czy afrykańskie.

Poza zabawami ruchowymi głównym celem zajęć było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem materiałów z recyklingu odpadów. Dzięki temu dzieci zobaczyły, że rzeczy które na co dzień wyrzucamy do kosza i są niepotrzebne mogą zyskać drugie życie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Na korytarzach Miejskiej Biblioteki Publicznej poza Recyklingową Łąką powstała także indiańska wioska stworzona przez dzieci. Całą wystawę prac można było zwiedzać właśnie na korytarzach bibliotecznych.

Patronat nad zajęciami objął Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Stalowej Woli. Pracownicy Wydziału przygotowali dla dzieci niewielkie upominki w postaci przyborów szkolnych, które wręczane były przez Naczelnika Wydziału Pana Witolda Tutaka oraz Przewodniczącego rady Miasta Pana Stanisława Sobieraja. Dla obu Panów dzieci przygotowały własnoręcznie zrobione pióropusze w których prezentowali się znakomicie ! 🙂

Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach w przyszłym roku i życzymy miłego powrotu do szkoły :))

DSC_0765 DSC_0771 DSC_0791 DSC_0793 DSC_0800 DSC_0802 DSC_0807 DSC_0809 DSC_0811 DSC_0813