W Zespole Szkół Nr 4 w Stalowej Woli w ramach Dnia bez śmiecenia- akcji, której w tym roku przyświecało hasło Kultura Segregacji – wchodzisz czy wypadasz została przeprowadzona ciekawa impreza  informacyjno- edukacyjna o prawidłowym segregowaniu śmieci. Jej celem była edukacja i zachęcanie społeczności szkolnej do aktywnego promowania selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

Dlatego też,  w tym dniu patrol segregacyjny złożony z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego sprawdzał czy uczniowie naszej szkoły prawidłowo segregują odpady. Patrol sprawdził pojemniki służące do segregacji odpadów i weryfikował czy nie są popełniane błędy podczas sortowania. Odbył się również konkurs, w którym uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska, segregacji odpadów i otrzymać atrakcyjne nagrody (sprzęt sportowy) ufundowane przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Stalowa Wola

Tę ciekawą imprezę zakończyli uczniowie klasy II szkoły podstawowej przygotowując  inscenizację o tematyce ekologicznej „Dla Ziemi, dla siebie – zostań przyjacielem przyrody”.

Z całą pewnością można stwierdzić że ogół działań zorganizowanych tego dnia w ramach akcji Dzień bez śmiecenia   przyczynił się do tego, iż uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 w Stalowej Woli zostali utwierdzeni w  przekonaniu, że nie śmiecąc chronią środowisko, szanują naszą wspólną przestrzeń życiową.