Z innowatorskim pomysłem rodzinnego „sprzątania świata” do Urzędu Miasta w Stalowej Woli zwrócili się rodzice i uczniowie klasy 7B z PSP 11 w Stalowej Woli. Ponieważ młodzież uznała że za „bałaganiarstwo” środowiska również odpowiedzialni są dorośli, którzy wyrzucają butelki, opakowania po papierosach, opony, dobrym rozwiązaniem byłoby sprzątanie wspólne z dorosłymi czyli rodzicami. Pomysł został przekuty w czyn i w sobotę 19 października 2019 r. młodzież wraz z rodzicami „posprzątała świat” na terenie Gminy Stalowej Woli. Sprzątanie rozpoczęło się o godzinie 12. Wyjście w teren poprzedzone zostało krótką pogadanką, która miała na celu przybliżenie uczniom celu akcji, przypomnienie zasad segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w czasie sprzątania. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli w wyznaczone do sprzątania rejony. Młodzież wyruszyła z Placu Piłsudskiego kierując się w stronę stalowowolskiej Rupieciarni.

Akcję sprzątania świata bardzo wspierała zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli Pani Renata Knap, która również dołączyła do sprzątającej młodzieży. Zainteresowanie i zaangażowanie ze strony młodzieży i rodziców przerosły najśmielsze oczekiwania.

Obok wydźwięku czysto ekologicznego była to lekcja wspólnej integracji oraz uświadomienie skali problemu jakim jest zaśmiecanie miasta, który istnieje na terenie naszej Gminy.