Dzięki współpracy dyrekcji oraz nauczycieli Liceum Samorządowego w Stalowej Woli oraz Urzędu Miasta Wydział Gospodarki Odpadami 21 kwietnia 2016 roku uczniowie klas Ib i IIb o profilu biologiczno – chemicznym brali udział w akcji sprzątania lasu.

Wydział Gospodarki Odpadami wskazał jedno z najbardziej problematycznych miejsc na terenie Gminy. Wielokrotnie służby komunalne likwidowały już tam składowiska odpadów w pasie drogowym ul. Składowej, wywożonych tam nielegalnie. Z uwagi na dużą, miejscami mocno zwartą okrywę i rozległość powierzchni leśnej wyzwanie posprzątania całego oddziału lasu było duże.

Wspaniałą postawą wykazali się „pierwszaki” z liceum dając jednocześnie nam wszystkim dobry przykład. Ustawieni przez wychowawczynię w długą i rozwiniętą tyralierę, sprawnie „zaatakowali”. W efekcie zebrano 20 worków odpadów – a każdy worek o pojemności 120l.

Troska o czyste miasto to nasz wspólny obowiązek. Niestety samo posprzątanie to tylko jedna strona medalu. Przeprowadzona przez Wydział Gospodarki Odpadami kontrola terenowa, wykazała że posprzątany dużym nakładem sił przez MZK Sp. z o. o. – raptem przedwczoraj teren wzdłuż torów kolejowych przy ul. Dąbrowskiego Os. Rozwadów został dziś w nocy ponownie zaśmiecony. Podrzucono tam czarne worki z odpadami pochodzącymi z jednego z gospodarstw domowych.DSC_0781 DSC_0782 DSC_0777DSC_0780