17 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli odbyła się II edycja powiatowego konkursu ekologicznego pn. „Młodzi przyrodnicy”. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas trzecich.
W konkursie udział wzięło 6 szkół z powiatu stalowowolskiego. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z testem ekologicznym w którym najlepsza okazała się reprezentacja uczniów z PSP 3 w Stalowej Woli. Drugą część konkursu stanowiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich z PSP 5.

Jak podkreślała dyrektor szkoły PSP 5 w Stalowej Woli Pani Dorota Kornek głównym celem organizowania konkursów jest przybliżenie dzieciom pojęcia recyklingu, kształtowania świadomości konieczności segregowania odpadów oraz pokazanie jak poprzez różnego rodzaju działania artystyczne można ponownie wykorzystać zużyte materiały czyli potocznie mówiąc „śmieci”.

Współorganizatorem oraz fundatorem nagród dla uczestników konkursu podobnie jak w roku poprzednim był Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli, którym bardzo aktywnie wspiera działania związane z ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych na terenie Gminy Stalowej Woli.