W dniu 1 maja 2016 r. na stadionie piłkarskim przy ul. Hutniczej 14, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli zorganizował „Igrzyska Sportu i Zdrowia. Główną atrakcję stanowiła Olimpiada Przedszkolaków w której udział wzięło 16 przeszkoli i  Senioriada w której wystartowało 15 organizacji seniorskich ze Stalowej Woli. Dla młodych uczestników przewidziano następujące konkurencje: bieg sztafetowy, rzuty woreczkami do celu, wyścigi rydwanów, strzały na bramkę oraz rzuty piłką lekarską. A dla troszkę starszych były konkurencje strzeleckie, rzutowe i zręcznościowe, a także konkurencja „kulinarna”, w której trzeba było jak najszybciej ubić pianę z kurzego jaja.

Gdy na płycie głównej trwała Olimpiada i Senioriada, na sąsiedniej odbywały się prezentacje
i konkursy prowadzone dla wszystkich chętnych mieszkańców Stalowej Woli. Wśród przygotowanych atrakcji był konkurs jazdy na rowerze oraz test z przepisów ruchu drogowego, turniej siłowania się na rękę, próby sprawności na pionowej rurce, nordic walking, ćwiczenia na rolkach oraz sporty walki.

Sportowe zmagania o sukces i zwycięstwo przedszkolaków, ich bliskich, seniorów oraz liczną  rzeszę kibiców, postanowił wesprzeć Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Stalowa Wola. Korzystając z dużej frekwencji, przygotowaliśmy dla uczestników konkurencje z wiedzy ekologicznej z ukierunkowaniem na selektywną zbiórkę propagując jednocześnie segregację odpadów wśród mieszkańców Stalowej Woli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się puzzle ekologiczne i kolorowanki. Na stoisku można było zapoznać się z fachową wiedzą na temat długości rozkładu poszczególnych odpadów, zagrożeń wynikających z braku segregacji dla środowiska i istotnej roli recyklingu dla jakości naszego życia. Wśród dorosłych mieszkańców były rozdawane ulotki z szczegółowym opisem selektywnej zbiórki prowadzonej na terenie Stalowej Woli, a dla każdego najmłodszego przygotowana została niespodzianka.

DSC_6312 DSC_6314 DSC_6324 DSC_6330 DSC_6335 DSC_6338 DSC_6340 DSC_6356 DSC_6357