Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli aktywnie włącza się w kampanie  pod hasłem BeActive (Bądź Aktywny) prowadzoną przez Komisję Europejska. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat korzyści wynikających z uprawiania sportu. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności w tym również dzieci.

W piątek 16 września 2016 roku w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka na stadionie piłkarskim przy ulicy Hutniczej 14 odbyły się zawody piłkarskie skierowane dla najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli pod nazwą ”Futbolowe Szaleństwo”. W zawodach udział wzięło 16 przedszkoli z naszego miasta. Gry i zabawy sportowe połączone zostały z edukacją ekologiczną prowadzoną przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

Poza promowaniem zdrowego stylu życia stalowowolskie przedszkolaki dowiedziały się jak należy segregować odpady. Wydział Gospodarki Odpadami przygotował dla dzieci konkurencje z wiedzy ekologicznej z możliwością otrzymania dla każdego najmłodszego słodkiej niespodzianki. Podczas konkursów przekazywano wiedzę na temat sposobu segregacji odpadów oraz zagrożeń wynikających z braku segregacji dla środowiska. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się ekologiczne kolorowanki. Przy stoisku Wydziału Gospodarki Odpadami były rozdawane ulotki ze szczegółowym opisem selektywnej zbiórki prowadzonej na terenie Stalowej Woli.

Przedszkolaki wykazały się niezwykłym zaangażowaniem zarówno podczas wspólnych rozgrywek jak również dużą wiedzą dotyczącą prawidłowej zbiórki odpadów komunalnych. Na koniec imprezy każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy medal.

DSC_0539 DSC_0525 DSC_0499 DSC_0496 DSC_0499 DSC_0503 DSC_0541 DSC_0555 DSC_0560 DSC_0565 DSC_0571